Monday, January 30, 2012

Byrek me kungull

Përbërsit :   PER NJE TEPSI MESATARE MARIM 4 PAUND-2KG.KUNGULL 4-5KOKRA QEP JOSHUM TE MEDHAJA 2-3 VEZE DJATH SIPAS DESHIRESIBARDHE KRIP.PAK PIPER
Përgaditja : PASI E GRIJME QEPEN E SKUQIM NE TIGAN SA TE VYSHKET POR JO TE THAHET,PASTAJ E PERZIEJM ME KUNGULLIN,VEZ,DJATHE PO MOS HARONI KUNGULLIN E GRIJME NE RENDE PASTAJ E SHTRYDHIM QE TI DAL LENGU,BEJME NJE MAS DHE NJEKOHESISHTE SHTROJME PETAT 1PAKODUKE I SPERKATUR ME VAJ ULLIRIPASI E MBLEDHIM E FUTIM NE FURRE PER RETH 45MINUTA 375GRAD,MUNDE TA BENI DHE ME SHEQER SIPAS DESHIRES JU BEFTE MIRE.

No comments:

Post a Comment